_68A267224.jūnijā, plkst. 13.00, Latvijas Radio bigbends kopā ar Rendiju Brekeru (Randy Brecker) uzstāsies Jazz Baltica, kurš pēc anothertravelguide.lv vērtējuma, ir viens no interesantākajiem festivāliem Vācijā džeza žanrā.

Šogad Jāņu dienu Latvijas Radio bigbends pavadīs džeza festivālā “Jazz Baltica”, Vācijas pilsētā Timmerdorfen Strand, kurš norisināsies no 22. līdz 24. jūlijam, uzstājoties izpārdotā koncertā kopā ar multi-Grammy mākslinieku Rendiju Brekeru.

Programmā būs paša Rendija oriģinālmūzika, kā arī mūzika no Brecker Brothers repertuāra (brāļu Rendija un Maikla džeza duets). Abi brāļi ar savu radošo darbību ir ietekmējuši džeza un improvizācijas mūzikas attīstību ne mazāk kā Čārlijs Pārkers (Charles Parker Jr.), Mailss Deiviss (Miles Jaye Davis), Džo Holtreins vai Džo Zavinula (Josef Erich “Joe” Zawinul), un ar šo savu darbību spējuši pagriezt šo mūziku pilnīgi jaunās dimensijās.

Īpaši šajā programmā ir atzīmējami trīs aranžētāji, Džimijs Maknīlijs (Jim McNeeley), Alans Bailoks (Alan Baylock) un Vinss Mendoza (Vince Mendoza), kuri jau paši par sevi ir lieli vārdi mūzikas laukā, un kā saka Latvijas Radio bigbenda muzikālais vadītājs Kārlis Vanags, ‘’programma ir visnotaļ interesanta un mūziķiem izaicinoša’’, un ‘’personīgi priekš manis tās ir nereālas izjūtas un milzīga sapņa piepildījums’’.

Programma atspoguļos Rendija muzikālo rokrakstu, kur ir saklausāma gan atsauce uz viņa karjeras pirmssākumiem, uz klasisko džeza meinstrīmu, gan arī uz vēlākiem džezroka un fusion periodiem.

Šī būs jau otrā reize, kad slavenais mūziķis tiekas uz vienas skatuves ar Latvijas Radio bigbendu, veiksmīga sadarbība ir bijusi arī ierakstot disku MATS HOLMQUIST ‘’BIG BAND MINIMALISM’’.

Lielā mērā džeza dzīve Vācijā tiek organizēta sadarbībā ar lielajām raidorganizācijām – WDR, NDR, SDR u.c., kuras ļoti aktīvi iesaistās šo festivālu organizēšanā. Arī bigbenda koncertu ierakstīs NDR televīzija, kas protams, ir ļoti pagodinošs moments orķestra koncertbiogrāfijā.

Uzreiz pēc atgriešanās no Vācijas, 28.jūnijā, Kongresu namā, bigbends uzstāsies kopā ar lielisku amerikāņu dziedātāju Šenelu Džonsu (Shenel Johns), pasaules pirmatskaņojumā – īpaši festivālam ‘’Rīgas Ritmi’’ tika veidota jauna programma “Geršvinam 120”.

Informācija par koncertiem – radiobigband.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*