33551835196_aa46508eb4_oŠarmantā, elegantā Britu soul, jazz vokāliste ALA.NI koncertu sērijas „Art Of Riga Jazz” ietvaros 23. novembrī plkst. 19.00 klausītājus priecēs Latvijas Radio 1. Studijā. Mākslinieci koncertā pavadīs virtuozais ģitārists Thomas Naim.

 Dziedātāja vairākus gadus bijusi bekvokāliste, tādiem slaveniem māksliniekiem kā Andrea Bočelli, Mary J. Blige and Blur, bet vēlāk sapratusi, ka viņa spētu pati veidot solo karjeru un realizējusi savu debijas albumu “You & I”. Albumā iekļautas dziesmas, kuras stāsta par neveiksmīgām attiecībām, jo mākslinieces pārdzīvoja smagu šķiršanos. ALA.NI Albumā apvieno 20. gadsimta pieskārienus ar mūsdienu kultūras bezkaunību un maigumu.

Māksliniece uzaugusi rietumu Londonā, bet tagad dzīvo Parīzē. Mūziķa un šuvējas bērns. Jau trīs gadu vecumā ALA.NI saviem vecākiem lika noprast, ka ir talantīga dziedātāja. Bērnību pavadīja klausoties daudzveidīgu mūziku, piemēram, Džūliju Endrjūsu (Julie Andrews) ALA.NI bija apsēsta ar “Mūzikas skaņām”, Džonu Holtu (John Holt) un Vivaldi.  Skatuves māksla  vienmēr bija viņas aicinājums, un tāpēc ALA.NI devās uz skolu Londonā – Sylvia Young, kur studēja skatuves mākslu un dizainu.

ALA.NI Jūs varat salīdzināt ar mūsdienu Biliju Holideju (Billie Holiday), apgalvo, ka viņas vokāls ir tikpat ugunīgs kā Minijai Ripertonei (Minnie Riperton), viņas ģērbšanās stils kā Lorīnai Hilai (Lorin Hill) un Džeinai Birkinai (Jane Birkin), bet tā teikt būtu pilnīgi aplami, jo Londonā dzimusī dziedātāja ir pilnīgi unikāla. Viņa tver un pauž godbijīgu mīlestību 20. gadsimta mūzikā, vienlaicīgi radot šīs skaņas ar harizmu un šarmu, kas piemērotas jebkuram laikmetam.

Māksliniece radīto mūziku raksturo kā “tumšo Disnejlendu”. Vokālistei piemīt blūzveidīga balss, kura šķiet kā no 40 gadiem, bet izpildītāja savai mūzikai spēj piešķirt unikalitāti. Priekšnesumos izmantojot 1930. gada RCA mikrofonu, ar kura palīdzību uzbur īpaši elegantas roku kustības un valdzinošus sejas vaibstus.

“Dzirdot ALA.NI dziedam, pārņem cita gadsimta sajūta.”

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

ALA.NI piemīt dabisks skatuves talants, savā mūzikā un priekšnesumos pievienot teātra elementus. Iedvesmu gūstot no klasiskajiem Holivudas mūziķiem, vecajām tautas dziesmām, bet piešķirot tām savu pasakaino pieskārienu.

Skatuves vārds ir ALA.NI, „Tas nozīmē, ka es varu būt kāds cits,” tā atzīst māksliniece ar īsto kristīto vārdu Alani Charal.

„Art Of Riga Jazz” mūzikas gardēžiem paredzēta koncertu sērija, programmā piedāvājot unikālus koncertus un meistarklases, ar māksliniekiem, kuri Latvijā līdz šim nav viesojušies. Pagājušajā gadā apmeklētājiem tika dota iespēja iepazīties ar Bilu Luarensu (Bill Laurance), Kritstīni Asbjirnsenu (Kristin Asbjornsen)  un Laionelu Luki (Lainel Loueke). Turpinot tradīcijas, arī šogad sagaidāmi ne mazāki muzikāli pārsteigumi.

Biļetes „Biļešu Serviss” kasēs un internetā: http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/muzika/dzezs-un-bluzs/alani–lielbritanija-225869/

Vairāk: www.rigasritmi.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*