Official_TerryBozzio_ArtOfRigaJazz Koncertu sērijas „Art Of Riga Jazz” ietvaros,  pirmo reizi Rīgā viesosies sitamo instrumentu guru no ASV – Terijs Bozzio (Terry Bozzio). 2.novembrī, Mūzikas namā Daile interesentiem būs iespēja iepazīties ar lielāko sitamo instrumentu setu pasaulē. Solo programma tiks prezentēta kā muzikāla izrāde, pierādot sitamo instrumentu neizmērojamo muzikālo iespēju robežas.

2013 gadā ierindots  „Rolling Stones: 100 Greatest Drummers of All Time” topa 5 vietā kā labākais bundzinieks, kā arī  visu laiku labāko bundzinieku „ Esquire Magazines “Ten Craziest Drummers Ever” topa devītajā vietā. Plašākai auditorijai viņš ir  pazīstams kā bundzinieks grupā „Missing Persons” un leģendārās amerikāņu personības Frenka Zappas (Frank Zappa) pavadošā sastāva dalībnieks. Piedalījies pasaulslavenās rokgrupas „Korn”  astotā studijas albuma ierakstā.

Terry Bozzio ir dzimis saulainajā Sanfrancisko un uz improvizētām bundziņām sāka spēlēt kopš 6 gadu vecuma. Līdz 1968. gadam spēlējis galvenokārt dažādās garāžu grupās, līdz iestājās „Sir Francis Drake High School” un „College of Marin”, kur apguva akadēmiskās mūzikas pamatus. Pēc skolu absolvēšanas darbojies vairākās  džeza grupās un pirmo reizi piedalījās latīņu trompetista Luis Gasca albūma ierakstā kopā ar tādām zvaigznēm, kā Jack DeJohnette, George Duke, un Joe Henderson. 1975. gadā veiksmīgi izturējis noklausīšanos pie Frank Zappa un turpmākajos trīs gados piedalījies vairāk kā 10 Zappas albumu ierakstos un trijās pasaules turnejās. 1977. gadā pievienojas slavenajiem Brecker Brothers. Terry Bozzio kopā ar dziedātāju, Dale Bozzio un ģitāristu Warren Cuccurullo, izveidoja populāro new wave stila grupu „Missing Persons”.

Nepārtraucot sadarbību ar visdažādāko stilu mūziķiem, kopš 80-to gadu vidus Terry Bozzio attīsta savu solo sitamo instrumentu koncepciju, kas šodien novesta līdz absolūtai pilnībai. Ar nelielām izmaiņām ir nostabilizējies unikālais mūziķa sitamo instrumentu arsenāls, kas sastāv no 8 lielajām bungām, divām mazajām, 26 hromatiski uzskaņotiem tom – tomiem, 53 šķīvjiem un vēl neskaitāmiem citiem atribūtiem, tādējādi viņš uz sitamajiem instrumentiem var spēlēt melodiju, līdzīgi, kā uz klavierēm. Unikāla iespēja baudīt klātienē unikālu priekšnesumu.

„Bozzio ir meistars.  Pieeja bungu setam kā veselam orķestrim ir kas vienreizējs” – John Fermgrove

„Art Of Riga Jazz” mūzikas gardēžiem paredzēta koncertu sērija, programmā piedāvājot unikālus koncertus un meistarklases, ar māksliniekiem, kuri Latvijā līdz šim nav viesojušies. Pagājušajā gadā apmeklētājiem tika dota iespēja iepazīties ar Bilu Luarensu (Bill Laurance), Kritstīni Asbjirnsenu (Kristin Asbjornsen)  un Laionelu Luki (Lainel Loueke). Turpinot tradīcijas, arī šogad sagaidāmi ne mazāki muzikāli pārsteigumi.

Biļetes „Biļešu Serviss” kasēs.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*