bill-16-1„Grammy” balvas ieguvējs, pianists un komponists Bils Laurencs (Bill Laurence) koncertu sērijas „Art of Riga Jazz” ietvaros  30. novembrī plkst. 19:00 ar solo koncertu uzstāsies Latvijas Radio 1. Studijā.

Strādājis par profesionālu mūziķi jau no 14 gadu vecuma, Bils ir ierakstu studijas „Twenty Thousand” vadītājs, lektors Londonas Mūsdienu mūzikas institūtā, grupas Snarky Puppy biedrs un solo mākslinieks.

Pirmais Bila Laurenca solo albums „Flint” ieguvis neskaitāmu mūzikas kritiķu atzinību un Nr.1. pozīciju „iTunes Jazz Charts”. Albumā tiek savītas kopā melodijas, harmonijas un ritms, kas ļauj klausītājam ceļot sinerģiskā skaņas un ritma savienojumā. 2016. gadā mākslinieks izdevis savu trešo solo albumu „Aftersun”, par kuru mūzikas kritiķis Džordžs Harris (George W. Harris) rakstījis:

„Viscaur albumam Laurencs sniedz ritmiskas un melodiskas frāzes, sajaucot kopā virtuozu klavierspēli ar pārpasaulīgu sintezatora skanējumu.”

Bils ir viens no sensacionālās ASV džeza grupas Snarky Puppy dibinātājiem – 2014. gadā saņēmis „Grammy” balvu R&B kategorijā par dziesmas „Something” izpildījumu. Grupas dinamiskais džeza, soul un fankmūzikas sajaukums ir iekarojis klausītāju sirdis visā pasaulē, padarot Snarky Puppy par vienu no pazīstamākajām grupām šodien – desmit gadus pēc pirmā albuma izlaišanas –, un ļaujot tūkstošiem klausītāju visā pasaulē gaidīt nākamos albumus.

„Lai džezs turpinātu būt saistošs nākamajām paaudzēm, ir vajadzīgi mūziķi kā Bils Laurencs, kas nemitīgi atjauno tā aktualitāti.” saka mūzikas kritiķis Freds Grands (Fred Grand).

Biļetes uz koncertu pieejamas www.bilesuparadize.lv. Cena – 25 Eur.

Bils Rīgā sniegs arī meistarklasi, kas notiks 30. novembrī plkst. 10:00 turpat, Latvijas Radio 1.studijā. Pieteikšanās un papildu informācija, rakstot uz e-pastu workshop@rigasritmi.lv.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*