Sestdien, Saukrastos, Minhauzena Undā, 19.00 uzstāsies leģendārā džezroka grupa “The Syndicate”. Džo Zavinuls, viens no ietekmīgākajiem džeza mūziķiem, dibināja grupu The Zawinul Syndicate un koncertēja ar to kopā divus gadu desmitus, no 1998. līdz 2007. gadam.

the_syndicatePēc grupas dibinātāja un līdera nāves mūziķi turpināja uzstāties kopā kā The Syndicate, saglabājot dzīvu sava skolotāja radīto muzikālo mantojumu. Pa šo laiku grupai ir pievienojušies arī jauni mākslinieki, kas ar savu spēcīgo muzikālo prasmi sastāvā ir ieviesuši jaunas, svaigas vēsmas.

The Syndicate ir izdevis albumu «File under Zawinul», kurā ir iekļauti seši Džo Zavinula skaņdarbi, kas atskaņoti viņa īpašajā skanējumā, taču tajā pašā laikā ar autonomu mākslinieku interpretāciju, kas atspoguļo viņu spēles iezīmes.

Lielākā daļa no sastāvā spēlējošajiem mūziķiem ilgu laiku ir splēlējuši kopā ar Džo Zavinulu, daži no viņiem pat vairāk nekā 10 gadus, pieci no viņiem piedalījās albuma «Joe Zawinul 75» ierakstā, kas nesen ir ieguvis World Grammy balvu kā labākais džeza ieraksts!

Džo Zavinuls vēlējās, lai grupa turpinātu iesākto, un pateicoties šiem mūziķiem un Risai Zinkei, kas bija Zavinula menidžere pēdējos 20 gadus, viņa mūzika aizvien dzīvo!

Šis ir Zavinula projekts, taču katram no māksliniekiem ir sava gupa, individuāli viņi ir uztājušies kopā ar Dee Dee Bridgewater, Cheb Khaleb, Herbie Hancock, Dianne Reeves, Karim Zaid, Manu Dibango, Wayne Shorter un daudziem citiem.

Šī būs tā iespēja piedzīvot lielisku džeza mūzikas sniegumu, kas ietver sevī mākslinieku īpaši muzikālo gaumi, lai radītu unikālu un maģisku koncertu.

Informācija pārpublicēta no “Saulkrasti Jazz Festival” mājaslapas;

http://saulkrastijazz.lv/programma/the-syndicate/

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*