Pashkevich/Frank quartet: Kaņepes Kultūras centrā, Sestdien, 14. februārī  plkst. 20:00

Deniss Paškevičs – saksofons
Christian Frank – ģitāra
Stass Judins – bass
Artis Orubs – bungas

Pashkevich/Frank kvarteta mūzikas stils raksturojams kā viegla, ar improvizācijām piesātināta mūzika, skandināviska miera pilns instrumentāls oriģinālkompozīciju atskaņojums, kurā saklausāmas mūsdienu džeza, svinga, avangarda, fanka iezīmes, pasaules mūzikas un pat roka ritmika. Mūziķi sadarbojas jau kopš 2011. gada, regulāri piedaloties starptautiskajos projektos un uzstājoties centrālajos džeza mūzikas festivālos Latvijā un Skandināvijas valstīs.

Koncertā varēs baudīt Denisa Paškeviča un Kristiāna Frenka oriģinālskaņdarbus no kopīgi radītajiem mūzikas diskiem OUTLOOK, CLOSE, kā arī vēl nedzirdētas mūzikas improvizācijas vēsmas. Klausītāji aicināti izbaudīt ar romantiskas atmosfēras piesātinātu muzikālu priekšnesumu, kurā modernais džezs mijiedarbojas ar impropasāžām un blūza elementiem, tādejādi savienojot džeza tradīcijas ar oriģinalitāti.

Jaunākais viņu kopīgi radītais mūzikas albums CLOSE šobrīd ir nominēts Mūzikas ierakstu gada balvas 2014 nominācijā “Labākais džeza albums”. Paši mūziķi albumu CLOSE raksturo raksturo kā radikālu pieteikumu šodienas mūzikas pasaulei gan Baltijas valstīs, gan Eiropā, saplūdinot grupas dalībnieku prātus vienotā organismā, atstājot vietu brīvām improvizācijām un paplašinot spilgto noskaņu ceļojumā uz atklāsmi.

Nīls Overgārds (Niels Overgaard) no Jazznyt par iepriekšējo Pashkevich/Frank kopprojektu – CD Outlook – raksta šādi: “Džezs ir bezgalīga būtne. Noteiktu līmeni sasniedzot, džezs ir bezgalīgs. Ģitāristam Kristiānam Frenkam pievienojoties Latvijas mūziķim, saksofonistam Denisam Paškevičam, ir izveidojies sāls skartais džezs. Albums sastāv no nelieliem uzmetumiem-skečiem, kur Frenks un Paškevičs izmēģina idejas, nebaidoties eksperimentēt. Muzikāli viņi pietuvinās Jakob Bro, mūzikai virzoties intīmi un plūstoši. Laiks apstājas, albumā parādās vēsa melanholija, kas nekļūst pārāk ledaina, pateicoties lieliskai mūziķu sadarbībai. Galu galā, ja esi no Dānijas un Latvijas,Tev ir nepieciešami auksti gadalaiki, lai radītu kontrastu ar vasaras svelmi.”

Vairāk par mūziķiem/:
www.christianfrank.dk
www.denisspashkevich.com

Ieeja 5 EUR (vietu skaits ierobežots, tādēļ iesakām biļetes iegādāties laicīgi Kaņepes Kultūras centra bārā)

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*