6. martā plkst. 19.00 Mūzikas namā Daile notiks ģitārista un komponista Aivara Hermaņa autorkoncerts par godu mūziķa 60. jubilejai. Tajā piedalīsies dziedātāji Ieva Akuratere un Igo, kā arī mūziķu grupa: Raimonds Macats (elektročells), Kaspars Kurdeko (sitamie instrumenti), Juris Kristons (taustiņinstrumenti) un, protams, pats jubilārs. Programmā iekļauti dziesmu cikli Klusums starp mums, Plīvošana ar pilsētu un instrumentālā mūzika.

Aivars Hermanis, kas vairākkārt dažādās aptaujās atzīts par Latvijas labāko ģitāristu, dziesmas sācis sacerēt jau 70. gadu sākumā. Vislielāko popularitāti šai jomā mūziķis izpelnījās kā grupas Remix dalībnieks, bet jubilejas koncertam izraudzītas pēdējās desmitgadēs tapušās kompozīcijas. Programmas kodolu veidos dziesmu cikls Klusums starp mums ar Igo dzeju. Tā sākotnējā versija jau 1987. gadā ieskaņota Latvijas Radio kā mūzika raidlugai un kļuva par ko līdzīgu klusai erotiskajai revolūcijai latviešu populārajā mūzikā; cikls Klusums starp mums drīz vien tika izdots skaņuplatē (LP) un atkārtoti, jau šajā gadsimtā – kompaktdiskā (CD). 6. marta koncertā to, protams, dziedās slavenā cikla oriģinālie izpildītāji – Ieva Akuratere un Igo.

Neilgi pēc pirmā tapis ar nākamais Hermaņa dziesmu cikls Plīvošana ar pilsētu: Linarda Tauna 1988. gadā izdoto dzejas krājumu Aivaram iedeva Ieva Akuratere, un 90. gadu sākumā Amerikā tapa romantiskas smeldzes cauraustas dziesmas, kas diskā  (CD) izdotas 1997. gadā.

Šādi, vienkopus vienā koncertprogrammā, abi dziesmu cikli līdz šim nekad nav atskaņoti. Turklāt gaidāmi arī pavisam jaunu, pēdējos gados tapušu dziesmu pirmatskaņojumi. Programmā tiks iekļautas arī Aivara Hermaņa instrumentālās kompozīcijas no solo albuma Mans laiks (2001) un jubilejas dienā klajā nākušā diska Liepājas iela.

Aivara Hermaņa komponista rokrakstam raksturīgs melodisms, smalka niansētība, viņa mūzikas noskaņu gradācija reti sasniedz kāpinātu dramatismu, vislielāko meistarību apliecinot tieši smeldzīgo noskaņu atklāsmes detaļās. Sevišķi dziesmās izpaužas Hermaņa inteliģentā spēja, atklāt dzejnieku domas un jūtas, tām pieskaņojot mūzikas intonācijas. Savukārt ansambļa spēlē Aivars Hermanis ar lielisks partneris, smalkjūtīgs mūziķis uz skatuves, spējīgs iekļauties ikvienā kolektīvā.

Biļetes pieejamas “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*