Ceturtdien, 22. maijā Kalnciema kvartālā notiks brīvdabas koncerts, kurā uzstāsies virkne talantīgu mūziķu. Vakara pirmajā sadaļā no 19.00 – The Coco’nuts EP albuma „Appetizer” prezentācija. Bet no 21.30 dzirdēsim Arta Gāgas džeza kvartetu, kur īpašā viešņa būs dziedātāja Kristīne Prauliņa. 

Muzikālās apvienības The Coco’nuts sastāvā spēlē 8 cilvēki: Marija Broča – vokāls, Inese Bērziņa – vokāls un taustiņi, Monta Kurme – vokāls, Dita Frīdenberga – saksofons un vokāls, Pēteris Narubins – ģitāra un vokāls, Toms Valmiers – basģitāra, Jāzeps Podnieks – flauta un mutes ermoņikas, Artūrs Strautmanis – bungas. Apvienība šobrīd kopā spēlē nedaudz vairāk par gadu, aktīvi uzstājoties tepat Rīgā, kā arī visapkārt Latvijā un dažviet pat Eiropā (LMA karnevāls, Baltā nakts, festivāls Positivus’13 u.c.). The Coco’nuts spēlē mūziku, kura nāk no sirds, dažreiz tā liek cilvēkiem nodejot savas kurpes, bet citreiz var palīdzēt atbrīvot prātu un kopīgi aizlidot savās vai citu domās un sakārtot vai izkliedēt tās. Mūzikas stilu ir sarežģīti definēt, bet tā ir fanka, blūza un rokenrola kombinācija ar nelielām iezīmēm no svinga un džeza. Šī gada ziemā ir ierakstīts pirmais EP albums „Appetizer”. Appetizer, no angļu valodas tulkojumā nozīmē „ēstgribu veicinoša uzkoda”. Tādēļ arī radies šis nosaukums, lai veicinātu cilvēku apetīti pēc mūzikas un radītu vēlmi vēlāk no tās paēst kārtīgi. Albuma prezentācijā skanēs ne tikai piecas albumā iekļautās dziesmas, bet arī citas The Coco’nuts orģinālkompozīcijas. Ir svarīgi piebilst, ka koncertu atklās un noskaņu radīs mūsu draugs un brīnišķīgs pianists Matīss Repsis.

Vakara otrajā daļā no plkst. 21.30 Kalnciema kvartālā uzstāsies Arta Gāgas džeza kvartets, kur īpašā viešņa būs dziedātāja Kristīne Prauliņa.
”Upe nesa ozoliņu”, „Stāvēju dziedāju”, ”Āvu, āvu baltas kājas” un citas latviešu t.dz. apdares ir kā turpinājums 2008.g.iesāktajam projektam, kad iznāca A.Gāgas CD ”Tumša nakte, zaļa zāle”, ko augstu novērtēja mūzikas profesionāļi, nominējot šo CD Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai.

Tautasdziesmu melodijas ir tik bagātas, ka piedāvā nebeidzamas iespējas improvizācijai arī jazz mūzikā, tādēļ tās arvien notur manu interesi par šo skaisto mūzikas materiālu, tā A.Gāga, trīs Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu ieguvējs.

Kopā ar saksofonistu A.Gāgu šajā koncertā muzicēs K.Vanadziņš(taustiņi),E.Ozols(bass),R.Dankfelds(sitaminstrumenti) un dziedātāja K.Prauliņa, kas pēdējā gada laikā ir uzvarējusi Ghetto games muzikālajā sacensībā, Riga jazz stage 2014, šobrīd aktīvi sadarbojas ar maestro R.Paulu.

Speciāli šim koncertam tiek gatavoti pirmatskaņojumi – jaunas latviešu tautasdziesmu apdares kopā K.Prauliņu

Pasākuma laikā darbosies dažādas brīvdabas kafejnīcas.
Pasākuma norises laiks no 19.00-23.00. Ieeja bez maksas.
Koncerts notiek ar Rīgas domes atbalstu.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*