Rīdziniekiem un Rīgas viesiem projekta Global Fusion ietvaros būs unikāla iespēja iepazīties ar L.Subramaniama mākslu. Viņš ir ģeniāls mūziķis no Indijas, viens no izcilākajiem mūsdienu vijolniekiem.
Koncerts notiks 1.novembrī plkst.19:00 Pasaules Tirdzniecības Centrā Rīgā, Elizabetes ielā 2.
Programma būs interesanta visiem, kas novērtē mūziku džeza, fjūžena, etno, pasaules mūzikas, indiešu klasiskās mūzikas un Rietumeiropas mūzikas stilā. Un tas ir tikai nepilns mūzikas virzienu uzskaitījums, kuros L.Subramaniams ir sasniedzis maksimālās virsotnes. Lords Iegudi Menuhins (Yehudi Menuhin) reiz ir teicis: “Nekas tā neiedvesmo, kā mana izcilā kolēģa Subramaniama mūzika. Katru reizi viņu klausoties, es nepārstāju brīnīties.”
Radošajā ceļā L.Subramaniams ir ticies ar tādiem leģendāriem džeza korifejiem kā Stefans Grapellis ( Stefan Grapelli), Herbijs Henkoks ( Herbie Hancock), Žans Luks Ponti (Jean-Luc Ponty), Larijs Korells (Larry Korell), Bilijs Kobhems (Billy Cobham) un daudziem citiem, ar ko kopā viņš ir koncertējis un veicis ierakstus. 2012. gadā viņš uzstājās kopā ar Stīvu Vonderu ANO 67.gadadienai veltītā koncertā „Miera Vēstījums”, ANO Ģenerālajā Asamblejā. Indijā viņš jau sen ir atzīts par “vijoles karali” indiešu klasiskajā Karnatakas stilā.
No ekspertu viedokļa projekts Global Fusion ir veiksmīgākais paraugs tam, kā apvienot indiešu skanējumu, kas ir maigs un bagāts ar mikrotoņiem, un kas izceļas ar apbrīnojamu virtuozu instrumenta pārvaldīšanu, ar mūsdienu džeza un pasaules mūzikas improvizācijas principiem.
Vairāku desmitgažu gaitā L.Subramaniams ir bijis viens no pieprasītākajiem koncertējošiem mūziķiem, viņa vieskoncertu grafiks ir iespaidīgs! Piemēram, nedēļas laikā, kurā ietilpst arī mūsu programma, mūziķis paspēs uzstāties 5 koncertos dažādās Zviedrijas, Latvijas, Īrijas un Spānijas pilsētās.

Grupas Global Fussion sastāvā Rīgā ieradīsies arī:
Kavita Krišnamurti (vokāls)
Bindi Subramaniam (vokāls)
Ambi Sumbramaniam (vijole)
Džeimss Koilpilai (taustiņu instrumenti)
Satja sai Ghantasala (sitamie instrumenti, perkusijas)
Ramamurti Dhulipala (mridangams, perkusijas)
Stenlijs Džoršs (ģitāra)
Džons Antons Alaps (bass)

Šajā vakarā skanēs ļoti skaista, spilgta, dinamiska un tajā pašā laikā meditatīva mūzika, kas balstās vienlaicīgi uz Indijas senās tradīcijas un džeza skanējuma, un ko atskaņos pasaules klases meistari. Nāciet uz koncertu – dzirdēsiet paši!!!

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*