Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā 25. februārī (16.00 – 18.00) un 26. februārī (11.00 – 17.30) ar meistarklasēm un lekcijām viesosies lektori  no Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas – Jāks Soars (džeza ģitāra) un Heiki Matliks (klasiskā ģitāra). Piedāvājam interesentiem apmeklēt šīs nodarbības. Reģistrācija un dalības maksa nav nepieciešama.
RPIVA , Imantas 7. līnija 1, Rīga, LV1083

Dr. HEIKI MATLIKS (Heiki Mätlik) ir Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas ģitāras spēles profesors kopš 1990. gada. Kā solists un orķestra mūziķis viņš ir uzstājies Baltijas, Ziemeļu un Eiropas valstīs, kā arī koncertējis Austrālijā, ASV, Kanādā, Japānā un, 2012. gadā, Argentīnā un Ķīnā.

Heiki Matliks ir ierakstījis vairāk kā 45 CD un DVD, kuros ir apkopoti visi J. S. Baha skaņdarbi lautai, kā arī Astor Piazzolla, Joaquin Rodrigo, Julian Arcas, igauņu komponista Kuldar Sink mūzika un Max Reger čello svītas. Viņa ieraksti tika izlaisti, sadarbojoties ar tādām ierakstu kompānijām kā Warner Music Company (ASV), Antes (Vācija), Harmonia Mundi (ASV), & Alba Records (Somija) u.c. H. Matliks ir veidojis Igaunijas televīzijā izglītojošos raidījumus „Ģitāras spēle” (1981-1984) un „Ģitāras skola” (1990-1993), kā arī piedalījies daudzos Igaunijas radio raidījumos. Viņš ir uzstājies arī Krievijas, Somijas, Vācijas un Austrālijas televīzijā un radio.

Dr. H. Matliks ir vadījis meistarklases un lasījis lekcijas daudzās pasaules valstīs, kā  Anglijā (Royal Academy of Music, London), Skotijā (Royal Scottish Academy of Music and Drama, Glasgow), Spānijā (Real Conservatorio Superior de Música de Madrid), Japānā (Toho Gakue Music College, Tokyo), Itālijā (Conservatorio “Santa Cecilia”, Rome), Argentīnā (Conservatorio de Música Julián Aguirre, Buenos Aires), Ukrainā (Kiev Conservatory), Ķīnā (Chinese Central Conservatory, Beijing) kā arī Dānijā, Holandē, Lietuvā, Zviedrijā, Vācijā, Somijā, Norvēģijā, Turcijā un ASV.

Prof. JĀKS SOARS (Jaak Sooäär) ir Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas džeza ģitāras pasniedzējs kopš  2001. gada. Akadēmijā viņš ieņem arī Džeza mūzikas katedras vadītāja amatu. J. Soars ir muzicējis kopā ar tādiem džeza mūziķiem kā Ray Anderson, Conny Bauer, Han Bennink, Raoul Björkenheim, Eric Brochard, Gavin Bryars, Kent Carter, Will Calhoun, Pierre Dørge, Anders Jormin, Dave Kikoski, Joelle Léandre,  Joe Lovano, Ramon Lopez, Ron McClure, Karlheinz Miklin, John Schröder, Harri Sjöström un Petras Vyshniauskas.

 

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*