7. jūlijā Kongresu namā festivāls „Rīgas Ritmi” piedāvā ekstravagantās spāņu dziedātājas Buikas koncertu.

Spāņu dziedātāja Concha Buika ir daļa no jaunās paaudzes mūziķiem, kas flamenko mūziku variē ar citiem mūzikas žanriem, tā šim stilam piesaistot aizvien jaunāku audienci. Viņa būs īsta atklāsme tiem mūzikas klausītājiem, kas uzskata, ka flamenko žanrs vairs nespēj neko jaunu piedāvāt.

Buikas balsij piemīt grūti definējama intensitāte un spēks, kas dzirdams vienalga vai viņa dzied flamenko, popu, blūzu vai džezu. Dziedātāja mūzikai pieiet ļoti eklektiski un personiski: „Es dziedu no sirds. Dziedu par mīlestību, izdziedu visu, kas smacē manu sirdi.. lai tas vairs nesāpētu!”

Viena no lielākajām ASV radio stacijām NPR Music dziedātāju Buiku ierindo starp pasaules izcilākajām balsīm. Savas neilgās karjeras laikā Buika sadarbojusies ne tikai ar slaveniem latīņamerikāņu mūziķiem, bet arī ar pasaulē zināmām popmūzikas personībām: ierakstījusi dziesmas kopā ar Nelliju Furtādo un Seal. Spāņu kino režisors Pedro Almodovars novērtējis viņas talantu, uzaicinot iedziedāt skaņas celiņu savā jaunākajā meistardarbā „Āda, kurā es dzīvoju” (2011).

Jau pēc otrā solo albuma iznākšanas „Mi Niña Lola” (2006) Buika tika nodēvēta par jauno Spānijas sensāciju. Abi nākamie albumi „Niña de Fuego” (2008) un „El Ultimo Trago” (2009) ieguva Latīņu Grammy balvu nominācijā „Gada albums”, dziedātāju ierindojot starp populārākajiem Latīņamerikas modernajiem izpildītājiem.

„Buika ir kā visu kaislību inkarnācija – no viskvēlākās līdz visbaisākajai!” – Pedro Almodovars

7. jūlija vakara pirmajā daļā Kongresu namā uzstāsies amerikāņu basģitārists Viktors Beilijs (Victor Bailey) un Kārļa Vanaga vadītais City Jazz Big Band kopīgā programmā „Joe Zawinul & Jaco Pastorius Tribute”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*