5. aprīlī 19.00 Kino Splendid Palace/Rīga lielajā zālē uzstāsies džeza mūziķi no Čehijas Josef Vejvoda Trio.

Šo trio 1998. gadā dibināja čehu džeza leģenda – komponists, diriģents un bundzinieks Jozejs Vejvoda (Josef Vejvoda). Mūziķa komponētie skaņdarbi bieži izvirzās čehijas radio topu pirmajās vietās, 2005. gadā viņa oriģinālskaņdarbu albums ieguva platīna disku. Apvienojoties kopējā projektā ar pianistu Kristofu Mareku (Kryštof Marek) un kontrabasistu Andreju Štaņoču (Ondřej Štajnochr), mūziķi par prioritāti izvirzīja jaunu džeza skaņdarbu radīšanu, jo, paralēlajai darbībai vairākos džeza un klasiskās mūzikas ansambļos, visi mūziķi ir arī komponisti un aranžētāji.

Gadu gaitā trio izkopis ļoti plašu repertuāru, spēlējot gan tradicionālas džeza kompozīcijas un klasiskās mūzikas interpretācijas, gan pašu radītos oriģinālskaņdarbus. Protams, bez improvizācijas džeza mūziķi nekad neiztiek, tāpēc katram koncertam piemīt unikalitāte – mūziķu un skatītāju emocionālās saspēles rezultāts.

Pēdējos gados Trio pievērsies projektiem, kuros kopīgi sadarbojas ar kamerorķestriem: 2006. gadā Trio kopā ar kamerorķestri „Virtuosi di Praga” atskaņoja Vejvodas skaņdarbu „Pagodinājums Jaroslavam Ježekam” (Pocta Jaroslavu Ježkovi), bet 2007. gadā trio kopā ar Pardubicu  kamerfilharmoniju pirmo reizi atskaņoja Vejvodas skaņdarbus „Three Little Loves”. 2010. gada beigās Josefs Vejvoda ar savu trio spēlēja koncertu sērijā „Pavels Šporcls – Pagodinājums maestro” (Pavel Šporcl – Pocta Mistrům). Viņa partneri bija Čehijas Radio Simfoniskais orķestris, Brno filharmonija, Ostravas Janāčeka filharmonija un Teplicu Ziemeļčehijas filharmonija. 2011. gadā Vejvodas trio uzstājās kopā ar Hradeca filharmoniju, atskaņojot džeza svītu „Celebration”.

Savas pastāvēšanas laikā trio uzstājies kopā ar ļoti dažādiem mūziķiem, noteikti jāmin sadarbība ar amerikāņu trompetistu Beniju Beiliju (Benny Bailey), ar kuru kopā tika ierakstīts albums “A Meeting to Build a Dream On”, kas 2001. gadā uzvarēja Čehu radio izvirzītajā nominācijā “Labākais Čehu džeza albums”. Trio ir ierakstījis vairākus albumus, koncertējis radio un televīzijā, kā arī uzstājies uz daudzām skatuvēm gan Čehijā, gan ārzemēs. Jaunākais albums “The Affinity” nāca klajā 2010. gadā, tajā visi 10 skaņdarbi ir autoru komponēti oriģinālskaņdarbi.

Uzstājoties Rīgā, mākslinieki savus džeza oriģinālskaņdarbus un zināmākas skaņdarbu improvizācijās izspēlēs kopā ar Latvijas džeza mūziķiem saksofonistu Gintu Pabērzu un pianistu Viktoru Ritovu.
“Klausoties trio radošajā spēlē, rodas sajūta, ka visi runā vienā valodā un elpo vienotā ritmā.” – Dr. LUBOMÍR DORŮŽKA


Biļetes var iegādāties Biļešu servisa kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*