Nino KatamadzeGruzīnu modernā etnodžeza dīva Nino Katamadze & INSIGHT ir ierakstījuši savu jauno albumu RED un gatavojas to prezentēt šā gada 12. decembrī Rīgas Kongresu namā.

Nino Katamadze un grupa Insight šobrīd ir vieni no interesantākajiem, savdabīgākajiem un populārākajiem izpildītājiem. Pagājušā gada laikā vien viņi ir snieguši vairāk nekā simts pilnībā izpārdotus koncertus uz visprestižākajām skatuvēm Krievijā, Baltijas valstīs, Ukrainā un citviet.

12. decembrī Latvijas iedzīvotājiem būs īsti svētki. Rīgas Kongresu namā mākslinieki prezentēs jauno koncertprogrammu un albumu „RED”.

Albums „RED” ir jau aizsāktās albumu nosaukumu krāsu koncepcijas turpinājums, un, bez šaubām, tā ir jauna, koša krāsa Nino Katamadzes un Insight krāsu paletē. Šos izpildītājus mūzikas kritiķi iesaka bez vilcināšanās. Nav iespējams palikt vienaldzīgam, klausoties šādu mūziku! Katamadzi bieži vien dēvē par burvi. Klausoties viņas balsī, nemanot nokļūsti pasakainu melodiju un apburošu skaņu valstībā. Viņas reibinošā balss, nebeidzamais atklātums un aizraujošā neprognozējamība pilnībā pārņem klausītāju. Džezs mēdz būt dažāds, un Nino to redz tieši šādu. Un tāpēc ikkatrs koncerts kļūst par ilgi gaidītiem svētkiem kaislīgākajiem faniem un par īstu atklājumu iesācējiem.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=ZGFDzj7BBNo]

Nino Katamadzi & Insight mūziku vajag ne tikai redzēt vai dzirdēt, bet arī izjust. Koncerts ir unikāla iespēja, lai piedzīvotu šo skaņdarbu skaistumu un burvīgumu pilnā apjomā. Gruzijas dziedātāju iesaka „nevis pieņemt, bet uzņemt, turklāt lielās devās, kā profilaksi pret vientulību, zāles pret stresu, tinktūru pret agresiju un injekcijas pret skepsi”.

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Nino Katamadze & INSIGHT – tas ir gan džezs, gan roks, gan popmūzika, gan psihodēlija. Mūzika, kuru klausoties, nerodas jautājumi: kas tas ir, pie kāda virziena tā pieder. Šis pārsteidzošais projekts spēj savākt pārpildītas zāles.

Nino balss, izpildīšanas maniere un tas jūtu vilnis, kas aptver klausītājus koncerta laikā – to iegaumē uzreiz un uz mūžu, viņa improvizē nenotverami un ļoti savdabīgi. Viņas dziedāšanas faktūra ir unikāla. Šī ir „sakņu” mūzika, kas balstās uz sajūtas, ka jebkuras labas dziesma pamatā ir tautas dziesma. Lai klausītos INSIGHT mūziku, nav obligāti jāzina gruzīnu valoda, lirika ir starp vārdiem un rindām, bet daudzas improvizācijas – tā ir tikai dievīga balss, kas ir atbrīvota no vārdu apvalka. Nino dzied nevis vārdus, bet jūtas. Pati Nino burtiski dzīvo ar jaunu mūzikas tēmu radīšanu, dalot šo prieku ar INSIGHT grupas muzikantiem, kurā ietilpst Goča Kačeišvili (ģitāra), Uča Gugunava (basģitāra) un Davids Abuladze (sitamie instrumenti).

Viņas pārsteidzošai mākslai nav analogu: šeit atrodas vieta gan džezam, gan rokam, gan popmūzikai, gan psihodelijai, gan brīvai improvizācijai. Dziesmas, kas ir uzrakstītas gruzīnu, un bieži vien arī „putnu” valodā, pēc savas būtības ir kosmopolītiskas: tas, ko dara Nino Katamadze, ir vistuvāk „sakņu” mūzikai, kurā pirmajā vietā ir enerģētika, emocijas un jūtas.

Uz skatuves Nino un muzikanti veido vienotu organismu, pat pieredzējuši mūzikas cienītāji apbrīno kolektīva vienotību un saskaņotību, grupas spējas organiski apvienot pārbaudītas tēmas un ārkārtīgi brīvu improvizāciju. Viņu mūzika – tā ir burvestība, kuru paveic rokas tavu acu priekšā, uzskatāma pamācība improvizācijā, par to, kā rodas mūzika no nekā, no gaisa – tā pārsteidz daudz spēcīgāk par jau gatavo produktu. Un šajā burvestībā Nino vienmēr iesaista skatītāju kā nepieciešamo sastāvdaļu. „Bez jums mūzikas nebūs”, saka viņa, vēršoties pie publikas.

Nino piedzima Adžārijā, dienvidu Gruzijas provincē, un tas nevarēja neatspoguļoties viņas raksturā un temperamentā. Nino iesūca sevī visu šīs lieliskās zemes skaistumu, radot neatkārtojamu harmonijas un plosošos emociju sintēzi, kas rod izteiksmi viņas daiļradē. Pirmoreiz viņa iznāca uz skatuves, kad viņai bija 4 gadi, no 7 gadu vecuma viņa sāka koncertēt. 1990. gadā iestājās Batumi Mūzikas institūta vokāla nodaļā. Mācību laikā un arī beidzot institūtu viņa uzstājās ar dažādām grupām un piedalījās daudzveidīgos muzikālos projektos. 1994. gadā viņa izveido sabiedrisku labdarības fondu, kurā personiski rūpējas par invalīdiem un sociāli neaizsargātiem māksliniekiem.

1999. gadā viņa sāk radošo sadarbību ar INSIGHT, kas atnes dziedātājai popularitāti dzimtenē, arī Krievijā, bet kopš 2002.gada brauciena uz Lielbritāniju uz Gruzijas dienām, kur viņa uzstājās BBC tiešajā ēterā, par Nino Katamadzes talantu jūsmo arī Eiropā. Viņu kontā uzvaras nominācijās “Oriģinālā mūzika”, “Gada labākā dziedātāja”, “Labākais autors izpildītājs”; pieci ierakstīti albumi, viens no kuriem ir koncerta DVD, kā arī skaņu celiņi vairākām kinofilmām, pēdējā no kurām ir „Domovoj” (Krievija, 2008).

Biļetes uz koncertu ir nopērkamas Biļešu servisa kasēs, kā arī  www.tradehub.info.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=BTeCTpHm0Vg&feature=related]

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=fZjeH3OuqrM&feature=related]

www.nino-katamadze.com

www.twitter.com/culthub

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*