„RĪGAS RITMI” nosvinējuši savu desmito dzimšanas dienu. Jauno desmitgadi mūzikas festivāls iesāk ar jauniem projektiem. Pirmo reizi klausītājiem būs iespēja baudīt trīs koncertu sesijas – Pavasara (30.03.- 30.04.), Vasaras (27.06.- 02.07.) un Ziemas (1.12.- 15.12.). Festivāla kulminācijas statusu saglabās Vasaras sesija, piedāvājot dažāda formāta koncertus un meistarklases jaunajiem mūziķiem.

Kā pirmie pavasara koncertu virknē, 30.martā klubā „Artelis” uzstāsies Trio Chaud /Francija/. Grupas stils raksturojams kā Dadaistic French & Spanish Cabaret un grupā apvienojušies trīs izcilākie Francijas džeza skatuves improvizētāji – Andalūzijā dzimusī džeza un eksperimentālās mūzikas dziedātāja, vokālās mākslas autodidakte dziedātāja Lucia Recio, viens no ievērojamākajiem Alana Silvas IACP skolas čellistiem Didier Petit, bundzinieks un komponists Edward Perraud.

Savukārt 26. aprīlī Kongresu namā viesosies European Jazz Orchestra. Projekta ietvaros ik gadu no dažādām Eiropas valstīm tiek atlasīti talantīgi jaunie mūziķi ar mērķi izveidot džeza bigbendu un dotos vērienīgā koncerttūrē ar unikālu koncertprogrammu. Šī gada programmu raksturo etniskām tradīcijām piesātināts modernais džezs jeb pasaules džezs, saplūstot Eiropas un Amerikas afrikāņu muzikālajam mantojumam. Orķestra galvenais diriģents un komponists ir Jere Laukkanen /Somija/. Orķestris atskaņos arī Raul Sööt /Igaunija/ kompozīcijas.

Omar Puente29. aprīlī Kongresu namā klausītājiem būs iespēja ar vienu biļeti dzirdēt divas mūziķu apvienības – Kubas džeza vijoles virtuozs un komponists Omar Puente /Kuba/Lielbritānija/ ar grupu un daudzsološais Brazīlijas džeza pianists, TIM Music balvas nominants Hamleto Stamato ar savu kvintetu.

Bobby McFerrin30. aprīlī Kongresu namā uzstāsies vokālās mākslas ģēnijs Bobijs Makferins (Bobby McFerrin). Koncerta īpašie viesi būs gandrīz 50 jaunie dziedātāji no Čikāgas bērnu kora, kuru vada Džozefīne Lī (Josephine Lee). Koris muzicējis kopā ar tādiem mākslinieki kā Luciano Pavarotti, Quincy Jones un Beyonce Knowles. Koncertā tiks atskaņotas kompozīcijas no albūma “VOCAbuLarieS”, kas šogad nominēts Grammy balvai trīs kategorijās!

Vairāk informācijas – www.rigasritmi.lv

Biļetes Biļešu serviss kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


*